2016-2017 TEOG ve YGS-LYS Konuları Değişti mi? Müfredat nasıl değişecek? 7 Maddede açıklıyorum

0
1349
Ankara Kafası Özel Ders ve Eğitim Koçluğu

  1. Bir çok web sitesi, haber sitesi, vlog(youtuber) ve blog resmen yalan yanlış bilgiler veriyor. Eğer kaynak vermiyorsa o habere pek güvenmeyin derim öncelikle.
  2. Eğer her hangi bir müfredat (Öğretim Programları) değişikliği olsa ilk yazması gereken yer M.E.B. bizatihi kendisidir. Yani TTKB (Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı) bunu http://ttkb.meb.gov.tr/www/ogretim-programlari/icerik/72 bu linkte yani öğretim programları içinde bildirmiş/açıklamış olması gerekir. Ama henüz böyle bir açıklama yok.
  3. Ayrıca zamanlama ve hukuken bütün sınıflarda program değişikliğinin 2016-2017 senesi içinde olması zaten mümkün değil. Ancak bazı düzenlemeler olacağı ile ilgili kanılar var.
  4. Farklı sitelerde gösterilen bazı program/konu/kazanım içerikleri tamamen yanıltıcıdır ve gerçekçi değildir. Çünkü bunlar zaten 2013 yılından beri TTKB tarafından yayınlanmış öğretim programları kitabında mevcuttur. BURADAN İNDİRİP BAKABİLİRSİNİZ.
  5. 8_sinif_matematik_mufredati
  6. Yani yukarıda program zaten 2013 den beri mevcuttur. Ama yine de TEOG içeriği bundan çok uzağa gitmeyecektir.
  7. İşin tuhaf tarafı bunca yalan yanlış bilgi etrafta dolanırken MEB bir duyuru yapsa bence iyi olurdu. Kısacası MEB (Teog) ve ÖSYM (Ygs-Lys) her hangi bir açıklamada henüz bulunmadı. Ama kapsam çok fazla değişmeyecek gibi çalışmanızda bir fark olmayacaktır.

Ankara Kafası Özel Ders ve Eğitim Koçluğu

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

*