Özel Ders Nerede Verilir?

0
1255
Ankara Kafası Özel Ders ve Eğitim Koçluğu

ÖZEL DERS NEREDE VERİLİR YA DA NEREDE VERİLMELİDİR BUNU 5 MADDEDE AÇIKLAMAYA ÇALIŞACAĞIM.

  1. Özel ders öğrencinin evinde / öğretmenin evinde ya da bir eğitim merkezinde verilebilir. Başlangıçta öğrencinin evinde olması öğrenciyi rahatlatabilir. Ayrıca öğretmen ve ailenin birbirini tanıması/güvenmesi içinde faydalı olabilir. Öğretmenin zaman durumuna göre bu değişebilir. Çünkü gelmek ve gitmek öğretmen için zor bir süreçtir. Aracının olması ya da olmaması da bu durumu çok etkilemez. Bazı öğretmenler ders ücretine ek olarak yol ücreti de alabilirler. Bu tuhaf karşılanmamalıdır. Çünkü iyi bir öğretmen için zaman paradan değerlidir.
  2. Öğretmenin evi materyal, tahta ve diğer imkanlar açısından daha elverişli ise öğretmenin evi daha faydalı olacaktır. Tabi bu öğretmenin evinin durumuna ve planına göre değişebilir. Öğretmen ile ailenin istişare etmesi gerekir.
  3. Bir eğitim merkezinde de özel ders verilebilir ama birebir özel ders için bu maliyeti arttırır. Çünkü bir kişi için eğitim merkezinde oda kiralamak pahalıya gelebilir.
  4. Uygun kütüphane ( milli ya da halk kütüphaneleri) ya da kafeler ( bazı kafeler bu durum için çok uygun olabilmektedir) özel ders için uygun olabilmektedir. Ama bunu Lise ve üstü özel ders alacaklar için tavsiye ederim.
  5. Özel ders yeri/mekanı özel ders alacağınız öğretmenle istişare etmeniz en doğru yol olacaktır.

ANKARA KAFASI KURUCUSU ÜNAL HOCA’DAN ÖZEL DERS ALMAK İSTER MİSİNİZ?


ÖZEL DERS ALMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN


Ankara Kafası Özel Ders ve Eğitim Koçluğu

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

*